W jaki sposób wybrać najlepszą deskę do prasowania?


Wybór deski do prasowania

Pomimo, że ten przedmiot domowego użytku nie spędza snu z powiek większości osób, przy okazji zakupu deski do prasowania należy znać dokładnie swoje potrzeby. Ten sklep oferuje różnorodne opcje, więc warto wiedzieć jaki produkt zakupić, by w pełni odpowiadał naszym wymaganiom.

Deski do prasowania to odpowiednio wyprofilowane konstrukcje, które różnią się między sobą kształtem blatu i możliwościami regulowania wysokości stelażu. Niektóre modele posiadają również odpowiednią podstawkę pod żelazko.

Deska do prasowania Deska do prasowania Deska do prasowania

Wykorzystane materiały

Przy wyborze najlepszej deski do prasowania, warto jest wybrać tę wykonaną z odpowiedniego materiału.
Większość stelaży wykonana jest z metalu i stali ze względu na ich twardość i wytrzymałość. Należy pamiętać, by zdecydować się na taką, która pokryta jest powłoką przeciwkorozyjną. W przeciwnym wypadku może ona w przyszłości zostać z łatwością uszkodzona.
W przypadku blatu, wykonuje się go albo z paździerzowej/biurowej płyty, albo z metalowej/stalowej kratki. Te drugie bywają bardziej popularne ze względu na ich lekkość oraz wzmożone odprowadzanie wilgoci podczas prasowania. Jednakże, może zdarzyć się, że z czasem zacznie rdzewieć lub się odkształcać.
Ponadto, wiele osób twierdzi, że najlepsza deska do prasowania to taka, która posiada powłokę wykonaną z bawełny. Twierdzi się, że ten naturalny materiał charakteryzuje się odprowadzaniem pary wodnej, co ma duże znaczenie przy użyciu nowoczesnych żelazek, które często bazują na tej metodzie.

Kształt oraz wielkość deski do prasowania

Najmniejszą obecną opcją jest zakup rękawnika, który wspomaga w prasowaniu małych elementów ubioru, takich jak rękawów, nogawek czy kołnierzyków. Niemniej jednak, nie będzie on efektywnym substytutem pełnowymiarowej deski do prasowania. Warto jest wybrać taki produkt, który pozwoli nam na prasowanie większych rzeczy, takich jak narzuty, prześcieradła czy obrusy. Z drugiej strony, ważne jest, aby zawczasu ten zakup przemyśleć – im większa deska, tym więcej miejsca będzie zajmować. To z kolei może być kłopotliwym aspektem w przypadku mniejszych mieszkań.


Istotne jest, by wybrać taki stelaż, który jest stabilny. Na tę cechę wpływa jego kształt i szerokość, na które trzeba zwrócić szczególną uwagę. Odpowiedni stelaż powinien:

  • być nieruchomy podczas użytkowania deski,
  • być szeroki, aby zapewnić odpowiednią stabilność,
  • posiadać wystarczająco szerokie i zabezpieczone nogi,
  • umożliwiać regulację, by podczas prasowania zachować odpowiednią pozycję.

Istnieje wiele aspektów, które trzeba wziąć pod uwagę przed podjęciem decyzji, więc zakup najlepszej deski do prasowania może nie być prostym procesem. Najważniejsze jest, by dostosować produkt do indywidualnych potrzeb, by nie kupić deski, której wszystkich opcji nie używa się zbyt często.

Deska do prasowania Deska do prasowania